شنبه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

تازه های بانکی و اقتصاد

میزگرد کاربردها و چالش‌های کلان داده در صنعت بانکی / تولید ثروت از داده‌ها

میزگرد کاربردها و چالش‌های کلان داده در صنعت بانکی / تولید ثروت از داده‌ها « سرورهای گران‌ قیمت یکی پس از دیگری به صف می‌شوند، اما تقاضای فناوری اطلاعات بانک برای فضای ذخیره‌سازی و توان پردازش بیشتر، تمامی ندارد.» این داستان کوتاه را اکنون تمام بانک‌ها از حفظ می‌دانند. تولید داده‌ها در نتیجه تراکنش‌های خرد و کلان مشتریان بانک اکنون ... بیشتر بخوانید »

مدیریت تغییر

مدیریت تغییر یکی از شاخصه‌های بارز ‌رهبر‌ی موفق‌ یک سازمان ، احساس ‌راحتی با ایده ایجاد تغییرات ناشناخته‌ از طریق مذاکره است ، هرچند که بعضی افراد همواره‌ با بدبینی خاصی به این مقوله نگاه می‌کنند. اما باید پذیرفت که تغییر امری اجتناب ناپذیر است.از تغییرات کوچک گرفته (مانند جا به جا شدن درون سازمانی  یک کارمند) تا تغییرات بزرگ ... بیشتر بخوانید »

چگونه اینترنت اشیاء آینده ما را شکل می دهد؟

چگونه اینترنت اشیاء آینده ما را شکل می دهد؟ پیش از این تصور این بود که تنها انسان‌ها هستند که با ابزارهای در اختیار توسط شبکه اینترنت به هم متصل می‌شوند. اما بیش از یک دهه است که با ورود محصولات هوشمند به بازار، هر کالایی با اتصال به اینترنت یا با کمک سایر ابزارهای ارتباطی ، می‌تواند با سایر ... بیشتر بخوانید »

نگاهی متفاوت به مقوله مشتری مداری

نگاهی متفاوت به مقوله مشتری مداری برایان سولیس”Brian Solis” یک تحلیل‌گر دیجیتال، مردم‌شناس و سخنران موفق است. او در آثار خود به مطالعه ظهور وتأثیر فناوری بر روی کسب‌و‌کارها، بازاریابی و فرهنگ مردم پرداخته است. کتاب‌ها و تحقیقات او در این زمینه باعث شده تا از مدیران اجرایی گرفته تا مردم عادی بتوانند درک بهتری از رابطه تکامل فناوری و ... بیشتر بخوانید »

بانکداری الکترونیکی، یک استراتژی است – گفت‌وگو اختصاصی با پروفسور کارستن بارچ، قائم مقام مدرسه اقتصاد مونیخ “HDBW”

بانکداری الکترونیکی، یک استراتژی است گفت‌وگو اختصاصی با پروفسور کارستن بارچ، قائم مقام مدرسه اقتصاد مونیخ “HDBW” پروقسور کارستن بارچ قائم مقام مدرسه اقتصاد مونیخ و مشاور بازاریابی و استراتژی بانک‌ها و مؤسسات مالی کشورهای نظیر آلمان و اتریش می‌باشد. وی به‌طور همزمان در ” Leipzig” و ” Jena” در آلمان و ورشو لهستان به‌عنوان استاد دانشگاه تدریس و اخیراً ... بیشتر بخوانید »

از اپلیکیشن بانکی ساعت هوشمند اپل تا شعبه مجازی بانک تجاری دبی

از اپلیکیشن بانکی ساعت هوشمند اپل تا شعبه مجازی بانک تجاری دبی گفت‌وگو با الکس راوزر الکساندر راوزر بیش از ۱۵ سال تجربه در صنعت رسانه‌های دیجیتالی با سابقه فنی و نوآوری دارد. او در آلمان مهندسی رسانه خوانده و همزمان در دو رشته رسانه آفلاین و رسانه آنلاین تحصیل کرده است. پس از سال‌ها فعالیت برای آژانس‌های خلاقیت در ... بیشتر بخوانید »

موبایل‌ها عرصه تبلیغات آینده

موبایل‌ها عرصه تبلیغات آینده گفت‌وگو با امیررضا فرهادی، از سخنرانان سمینار تخصصی “تحولات دیجیتال در صنعت بانکداری و نظام‌های پرداخت” متخصصان صنعت پیش‌بینی می‌کنند که همه شرکت‌ها در سال ۲۰۱۵ به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری در بخش بازاریابی دیجیتال هستند. در حقیقت گزارش‌ها حاکی از آن است که بازاریابی دیجیتال در رده اول اولویت‌های کاری مدیران عامل قرار دارد. علاوه بر ... بیشتر بخوانید »

گفت و گوی اختصاصی راه پرداخت با پروفسور کارستن بارچ درباره بانک ۲.۰

گفت و گوی اختصاصی راه پرداخت با  پروفسور کارستن بارچ درباره بانک ۲.۰  (پروفسور کارستن بارچ: قائم مقام مدرسه اقتصاد مونیخ “HDBW” و از سخنرانان سمینار تخصصی تحولات دیجیتال در صنعت بانکداری و نظام‌های پرداخت) بانکداری در ایران فراز و نشیب‌های فراوانی داشته است. چه آن زمان که بانکداری ایران دست انگلیسی‌ها بود و چه آن زمان که بانک‌های ایرانی ... بیشتر بخوانید »