چهارشنبه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

دوره‌ای به‌ نام بانک دیجیتال

دوره‌ای به‌ نام بانک دیجیتال

سمینار دو روزه «تحولات دیجیتال در صنعت بانکداری و نظام‌های پرداخت» روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۲۸ و ۲۹ مردادماه برگزار شد. سخنرانان کلیدی این رویداد، پروفسور کارستن بارچ، قائم‌مقام مدرسه اقتصاد مونیخ، الکساندر راوزر بنیان‌گذار شرکت پروتوتایپ و امیررضا فرهادی از مدیران ارشد پروتوتایپ و طراح شعبه فیس‌بوکی بانک CBD بودند که در نوبت‌های مختلف درباره مفاهیم نوآورانه و جدید صحبت کردند. همچنین رسول سراییان عضو هیات‌مدیره همراه اول، دکتر مهران محرمیان معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک و دکتر حسین معین‌زاد عضو هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز از سخنرانان داخلی این رویداد بودند. علاوه بر سخنرانی‌های ارائه شده در این رویداد، در پایان روز دوم میزگردی به‌منظور بررسی فرصت‌های پیشرفت بانکداری الکترونیکی در دوره پساتحریم با حضور دکتر محمد مظاهری مدیرعامل شرکت توسن تکنو، دکتر شهاب جوانمردی مدیرعامل شرکت فناپ، دکتر فرهاد فائز معاون بازاریابی شرکت خدمات انفورماتیک و مهندس محمد گرکانی‌نژاد رئیس مرکز تجارت الکترونیک برگزار شد. در این میزگرد یک‌ساعته دو موضوع «اثر تحریم روی بانکداری الکترونیکی چه بود؟» و «فرصت‌های پیش‌رو چیست؟» مورد بررسی قرار گرفت.

این سمینار با حمایت بانک‌های انصار، آینده و ملت و حمایت شرکت‌های خدمات انفورماتیک، جی‌اس‌اس، توسن تکنو، داده‌پردازی و آتیه داده‌پرداز و همراهی شرکت‌های پرداز گستر تدبیر، رهیاب رایان فردا، دانشنامه بنکی دو و راه پرداخت برگزار شد.

اهداف اصلی برگزاری این سمینار آشنایی با آخرین تحولات در حوزه بانکداری دیجیتال، تبیین مفهوم تجربه کاربری و نقش آن در طراحی اینترنت بانک و موبایل بانک، راهکارهای استفاده از کلان داده‌ها در طراحی محصولات جدید بانکی، طراحی بانکداری همراه روی گجت‌ها، راهکارهای طراحی بانکداری مبتنی‌بر شبکه‌های اجتماعی، مدل‌سازی کسب‌وکار بانکی بر اساس کاهش شعب و بانکداری چندکاناله، نقش فناوری اطلاعات به‌عنوان یک مدل کسب‌وکار و آشنایی با تجربیات بانک‌های پیشرو حتی در منطقه و در میان کشورهای خلیج‌فارس در پیاده‌سازی مدل‌های نوین کسب‌وکار بود. در این  سمینار دو روزه تلاش شد تا  تجربه پیاده‌سازی راه‌حل‌های نوآورانه بانکی بررسی شود. همچنین در حاشیه این رویداد، کتاب معروف و پرفروش «بانک دیجیتال» نوشته کریس اسکینر که توسط گروه رسانه‌ای شفق و با حمایت بانک آینده ترجمه و منتشر شده است، توسط دبیرخانه دائمی ایکوبیگ عرضه شد.

Print Friendly