دوشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۸

تفاهم‌نامه بین دبیرخانه دائمی ایکوبیگ و مدرسه اقتصاد مونیخ

تفاهم‌نامه بین دبیرخانه دائمی ایکوبیگ و مدرسه اقتصاد مونیخ

این تفاهم‌نامه (MOU)، بین جناب آقای دکتر جلال رسول‌اف به‌عنوان دبیر ایکوبیگ و خانم آنا اینگل کوهلر از طرف مرکز دانشگاهی اقتصاد مونیخ در مورد گسترش همکاری فی‌مابین در حوزه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی، برگزاری دوره‌ها و رویدادهای مختلف علمی و تخصصی در داخل و خارج از کشور، در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۴ برابر با ۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی امضا شد.

مؤسسه Bildungswerk der Bayerischen Wirtschaft(BBW) یکی از مؤسسات پیشرو در زمینه آموزش‌های عالی در کشور آلمان است که در سال‌های اخیر، نقش بسیار مهمی را در پیشرفت و موفقیت افراد و شرکت‌ها، ایفا کرده است. علت اصلی معروفیت این گروه به دلیل برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی برای کارمندان و متخصصان گروه کسب‌وکار در باواریا (Bavaria) است. ایالت باواریا با تولید ناخالص داخلی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۳ میلادی، دومین اقتصاد بزرگ را در میان ایالت‌های آلمان به خود اختصاص داده است. این مؤسسه بیش از ۸۰۰۰ نفر نیروی انسانی دارد. یکی از فعالیت‌های مهم این گروه در سال‌های اخیر، تأسیس و راه‌اندازی یکی از جدیدترین و نوآورانه‌ترین مراکز دانشگاهی در آلمان به نام                     Bayerischen Wirtschaft Hochschule der (HDBW) – مدرسه اقتصاد مونیخ- بوده است. این مرکز دانشگاهی، متقاضیان خود را برای ورود به دنیای کسب‌وکار، نه فقط از حیث تئوریک، بلکه از طریق به‌روزرسانی توانایی‌های عملی، تربیت نموده و آماده ورود به بازار کار می‌کند. مرکز اصلی این مرکز دانشگاهی در شهر مونیخ که یکی از قوی‌ترین مراکز اقتصادی دنیاست، قرار دارد. این مرکز، در زمینه امور پژوهشی و مشاوره‌ای کسب‌وکار که هدف اصلی تأسیس دانشگاه نیز بوده است، فعالیت دارد.

خانم آنا اینگل کوهلر (Anna Engel-Koehler)مدت ۲۵ سال است که با “BBW”همکاری می‌کنند و از سال ۲۰۰۲ عضو هیأت مدیره این شرکت می‌باشند.

در این جلسه، آقای پروفسور گونتر گوت ( (Prof. Guenther Gothرئیس هیأت‌مدیره BBW و تنی چند از مقامات مؤسسه و مرکز مذکور، حضور داشتند.

Print Friendly