دوشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۸
چگونه اینترنت اشیاء آینده ما را شکل می دهد؟

چگونه اینترنت اشیاء آینده ما را شکل می دهد؟

چگونه اینترنت اشیاء آینده ما را شکل می دهد؟

پیش از این تصور این بود که تنها انسان‌ها هستند که با ابزارهای در اختیار توسط شبکه اینترنت به هم متصل می‌شوند. اما بیش از یک دهه است که با ورود محصولات هوشمند به بازار، هر کالایی با اتصال به اینترنت یا با کمک سایر ابزارهای ارتباطی ، می‌تواند با سایر اشیاء تعامل داشته باشد. اینترنت اشیاء به این معناست که: ‌”‌بسیاری از وسایل روزمره مورد استفاده ما با اتصال به اینترنت، وظایف و اطلاعات خود را با هم و یا با انسان ها به اشتراک بگذارند.”
اینترنت اشیاء در حال تغییر شکل زندگی انسان‌ها ، مدل‌های کسب و کار‌،‌کارخانه‌ها و حتی نحوه بازاریابی است.از زمان ورود اینترنت به زندگی ما خیلی چیزها‌در زندگی شخصی و عمومی ما عوض شده است‌ و ‌ این شبکه جهانی که مردم ، اطلاعات و ماشین آلات را به هم متصل می‌کند، به سرعت و بدون هیچگونه محدودیتی در حال اتصال همه وسایل و سازو کارهایی است که در زندگی روزمره ما به کار می‌روند. دنیای “اینترنت اشیاء”، دنیایی است که در آن تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰میلیارد دستگاه به اینترنت وصل می‌شوند که معادل تقریبا شش دستگاه برای هر یک نفردر روی زمین محسوب می‌شود.
مقاله ” چگونه اینترنت اشیاء آینده ما را شکل می‌دهد؟” به این امر می‌پردازد که اینترنت اشیاء در حال شکل دادن زندگی انسانها با اتصالات بیشتر و قابلیت‌های بی‌نهایت است، به گونه ایی که دنیای فیزیکی و مجازی ما را برای خلق یک تجربه  بسیار شخصی و اغلب قابل پیش‌بینی با هم ادغام خواهد کرد.نویسنده  این مقاله مهول مایاک”  Mehul Nayak  ، یک مشاور بازاریابی دیجتال ، و متخصص در زمینه Softweb- IoT  و اینترنت اشیاء است.

این مقاله را بر روی تارگاه انگلیسی ایکوبیگ می‌توان مطالعه کرد.

وحیده رهنما

کارشناس آموزش بین الملل

دبیرخانه دائمی ایکوبیگ

Print Friendly