دوشنبه , ۵ فروردین ۱۳۹۸

گزارش رویداد کاربرد کلان داده‌ها در سازمان‌های بزرگ

گزارش رویداد کاربرد کلان داده‌ها در سازمان‌های بزرگ

سمینار تخصصی”کاربرد کلان داده‌ها در سازمان‌های بزرگ” با مشارکت دبیرخانه ایکوبیگ و مدرسه عالی اقتصاد مونیخ و با حمایت فعال بانک‌ها و شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات از جمله بانک‌های کشاورزی، انصار، اقتصادنوین و مؤسسه اعتباری عسکریه و شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا در مرکز مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی سازمان مدیریت صنعتی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۳۰ و ۳۱  تیر ماه ۱۳۹۵ برگزار شد. در سمینار مذکور تصویری بنیادین از کلان داده‌ها، موارد استفاده و کاربرد آنها در بخش صنعت و خدمات و همچنین چالش‌ها و مشکلات پیاده‌سازی این موضوع برای شرکت‌کنندگان ارائه گردید. آقای پروفسور مارتین بوگدان، استاد برجسته دانشگاه فنی لایپزیگ آلمان، در این دوره به نحوی مناسب آخرین تحولات حوزه کلان داده‌ها را در صنایع گوناگون کشور آلمان مطرح نمود و به دلیل سابقه فعالیتش در این حوزه، مباحث جالبی از پیشرفت‌های اخیر پردازش کلان داده‌ها و الگوریتم‌های نوین، یادگیری ماشین “Machine Learning”، اینترنت اشیاء و نوآوری‌های برافکن ارائه داد.

این رویداد دو روزه ابتدا با معرفی دبیرخانه و فعالیت‌های علمی و آموزشی آن آغاز و سپس با سخنرانی آقای پروفسور کارستن بارچ، قائم مقام مدرسه عالی اقتصاد مونیخ، درباره معرفی این مرکز دانشگاهی، نوع فعالیت و سوابق آن و اعلام رسمی همکاری دبیرخانه ایکوبیگ و HDBW – در چارچوب تفاهم‌نامه فیمابین رسماً افتتاح شد.

k1

k2

این برنامه طی دو روز با بررسی و پرداختن تفصیلی به موضوعاتی نظیر معرفی کلان‌داده‌ها، نظریات کلی و چالش‌های موجود، نوآوری‌های برافکن و محرک‌های آن، اینترنت اشیاء و سیستم‌های سایبری-فیزیکی، انقلاب چهارم صنعتی و چشم‌انداز آن، سامانه‌های کاربردی تلفن همراه، اقدامات امنیتی برای داده‌ها، توسعه پایگاه داده‌ها با توجه به کلان داده‌‌ها، روندهای جدید فناوری، یادگیری ماشین، مطالعات موردی و بررسی نظریات مختلف همراه با جلسات پرسش و پاسخ ادامه یافت.

k3

k4

از میهمانان ویژه حاضر در این رویداد‌ها می‌توان به آقایان مهندس علی رضازاده، معاون فناوری اطلاعات بانک انصار، سید مرتضی بکاء، عضو هیئت مدیره و معاون فناوری اطلاعات موسسه اعتباری عسکریه و مهندس کاظم نراقیان، اشاره نمود.

k6 k5 k7

از نکات بسیار مثبت قابل ذکر در رویداد می‌توان به مشارکت فعالانه مخاطبان در طول رویداد و در جلسات پرسش و پاسخ، علاقه‌مندی افراد برای دریافت هرچه سریعتر فایل مطالب ارائه شده و تعاملات متعدد در زمان‌های استراحت با استاد دوره اشاره نمود.

k8

k9

در این سمینار شاهد حضور فعال کارشناسان و مدیران میانی بانک‌ها و شرکت‌های بسیاری از جمله: بانک‌های انصار، اقتصادنوین، کشاورزی، ملی ایران، ملت، پارسیان، صادرات ایران، سرمایه، حکمت ایرانیان و مؤسسه اعتباری عسکریه و همچنین شرکت‌های خدمات انفورماتیک، بهسازان ملت، شاپرک، امن افزار، داده‌ورزی سداد، فناپ، رایتل، همراه اول و موارد دیگر بودیم .

Print Friendly